Haftanın En Çok İndirilenleri
Anketler

Sitemize En çok Ne indirmek için Geliyorsunuz


 

Kayıp Şehir Z Türkçe Altyazılı indir

The Lost City of Z Türkçe Altyazılı indir

Kayıp Şehir Z Türkçe Altyazılı indirKayıp Şehir Z filmi indir Perry Fawcett: (d. 1867 - ö. 1925) İngiliz kaşif, ordu görevlisi ve haritacı.
Genç yaştayken Britanyalı ordusuna katıldı. Orduda, haritacılık gibi sorumluluklarla yükümlendi. Ordudayken, "Altın Adam" lakaplı El Dorado söylencesinden etkilendi. Söylenceye göre, Güney Amerika'nın balta girmemiş yağmur ormanlarında kayıp bir uygarlık bulunuyordu. Fawcett, bu uygarlığı çok merak ediyordu. Hiçbir kanıt olmamasına rağmen, orada bir uygarlık olduğundan emindi. Buraya keşif yapmak için, para biriktirmeye başladı. Nihayet, 1921 yılında keşif seferi için hazırdı. 1921 tarihinde, bölgeye oğlu ve arkadaşı Raleigh Rimell ile yolculuğa çıktılar. Yolculuğun başlarında, Salvador yakınlarında kalıntılar buldular. Kayıp Şehir Z full indir Fawcett, bu duruma çok sevindi ve henüz bulamadığı kayıp uygarlığa "Z" adını verdi. Bu kayıp uygarlığı bulmak için çok aceleci davranıyordu. 20 Nisan 1925 günü üç yoldaş, piranalarla dolu nehirleri geçtiler. Daha sonra, Brezilya'nın "Mato Grosso" bölgesine doğru ilerlediler. Bir daha da onları gören olmadı. Yıllar geçtikçe, başlarına gelenler
hakkında söylenceler yayıldı. Büyük olasılıkla, üç yoldaş, yerliler tarafından öldürüşmüştü.
Fawcett ve yoldaşlarının başına gelenler, aradığı kayıp uygarlık gibi sır olarak kaldı. Kraliyet Coğrafya Topluluğu (08.43): (İngiliz Coğrafyacılar Kurumu ile) Kraliyet Coğrafya Kurumu (İngilizce: The Royal Geographical Society - RGS-IBG), coğrafya ile ilgili bilim dallarının gelişmesi amacıyla 1830 yılında kurulmuş alanında uzman bir İngiliz kurumu. Kayıp Şehir Z türkçe indir Bugün araştırma, eğitim, keşif seferi ve dış hizmeti destekleyen; kamu sorumluluğunu teşvik eden ve dünya toplumlarının, yerleşim yerlerinin ve çevrelerinin kavranması konusunda bilgi veren coğrafya için dünya merkezidir.

Kayıp Şehir Z türkçe altyazılı indir Amazon (10.51): Amazon Nehrinin suladığı veya sular altında bıraktığı büyük bir havza. İki eski fakat yüksek olmayan kristal plato arasındaki genç ve çökelmiş bir ovadan ibarettir. Kuzeyde Guiana yaylaları, batıda Andean Cordillera ve güneyde Brezilya yaylası ile çevrilidir. Pekçok bölge deniz seviyesinden 60 m yüksekliktedir. Ancak bazı yerler 120–140 metreye kadar yükselir.  Amazon’da en çok dikkati çeken ekvatoral ormanlardır. Sık orman hemen hemen tüm bölgeyi halı gibi kaplar. Alçak bölgeler yükseklere nazaran daha çeşitli bitki ve hayvana sahiptir. Havzanın su basmayan ormanlarında mobilyacılıkta kullanılan sert ağaçlar yetişir. Sulanan arazideki Kayıp Şehir Z brrip indir Mahogani ve Brezilya cevizi gibi ağaçlardan
inşaat kerestesi olarak istifade edilir. Bölgedeki ağaçların ortak özelliği, güneş görebilmek için, boylarının çok uzun olmasıdır. Bölgede ormanların yanında çok geniş çayırlara da rastlanır.  Havzada çeşitli böcek, sürüngenler ile kuşlar bulunur. Büyük memeliler ise azdır. Amazon havzasının iklimi insanlar için elverişli olmayan bir karaktere sahiptir. İki mevsim halinde görülür. Birisi üç ile beş ay süren kurak, ikincisi de bol yağmurlu geçen yağışlı mevsimdir. Bölgenin metrekareye düşen yıllık yağış oranı 2000-3000 mm arasındadır. Sıcaklık ise gündüzleri 27 ile 32; gece de 21 ile 27 derece arasında değişmektedir. Eylül ve Kasım ayları arası ılık geçer. Kuraklık bu aylarda yerini yağışlı mevsime terkeder.
Amazon’un doğu havza kesimleri boyunca rüzgarlar doğu ve kuzeydoğudan kuvvetli eserler. Aralık-nisan arasındaki yağmurlu mevsim nemli havanın ekvatora ve güneş ışığının dünya yüzeyine dik geldiği kısımlara doğru enleme bağlı hareketi ile aynı zamana rastlar.
Burası ilk defa 1540-1541 yıllarında İspanyol Francisca ve Orellana tarafından keşfedildi. Kayıp Şehir Z türkçe dublaj indir On altıncı yüzyılın ilk yıllarında İspanyollar ve Portekizliler; altın ve gümüş aramak, kızılderilileri köle olarak kullanmak için Güney Amerika kıtasını alt üst ettiler. Bu arada büyük bir alan keşfedilmiş oldu. Amazon’un birçok Avrupalı tarafından on dokuzuncu asır boyunca ve sonra incelemesi yapıldı. En önemli inceleme 1960 yılında ABD ile Brezilya’nın ortaklaşa yaptıkları projedir. Bu incelemenin sonunda Amazon’un alanının tahminlerin üstünde olduğu ortaya çıktı.

El Dorado (30.31): İspanyolca: Altın kaplı, altından anlamındaki kayıp altın şehir, Güney Amerikalı bir kabile reisinin vücüduna altın tozu dökerek göldeki ritüel yıkanmalarının yarattığı İspanyol kökenli bir efsanedir.
Mit, 1530’lu yıllarda conquistador (İspanyolca: fatih) Gonzalo Jiménez de Quesada’nın günümüzdeki Kolombiya’nın And Dağları’nda karşılaştığı Muiska yerlilerinden edindiği duyumlarla başlar. Kayıp Şehir Z 1080p İspanyollar yerlilerin köylerini ve hazinelerini çok çabuk ele geçirdiler. Zaman içinde Muiskaların altınları madenlerden çıkarmadıklarını, dağlardan kazandıkları tuz karşılığında başka kabilelerle yaptıkları ticaret sayesinde elde ettiklerinin farkına vardılar. Daha sonra Sebastian de Belalcazar’in adamları, Muiska ritüelleri ile ilgili hikâyeyi diğer söylentilerle de karıştırarak ağızdan ağıza Quito’ya kadar taşıyıp efsaneyi yarattılar. El Dorado’nun bir yer olduğu sanılarak, efsane zamanla gittikçe büyüyerek, içinde altından bir kralın yaşadığı imparoturluğa kadar vardı. Gonzalo Pizarro ve Francisco Orellana 1541 yılında Quito’dan yola çıkarak Amazon Nehri’nin havzasına kadar hiç bulamayacakları mistik yeri aradılar. Orellano, Rio Napo Nehri’ni Amazon Nehri’ne kadar takip ederek, bu sayede koca nehri çatalağızınına kadar boydan boya aşan ilk Avrupalı oldu.Sonra da El Dorado iyice ünlü oldu. Hikayenin aslına Juan Rodriguez Freyle’nin 1636 yılı tarihli ’El Carnero’ adındaki günlüğünde rastlanıyor. Freyle’den arkadaşı Don Juan'a yazdığından alıntılar: "Anlatılanlara göre dini şölen yeni liderin ilan edilmesiyle başlıyordu. Muiska Kralı ya da başrahibi, göreve başlamadan önce bir süre için kadınsız, tuz yemeden, bir mağarada inzivaya çekilirdi. Sonra ilk yaptığı, Guatavita Gölü’ne gidip ilah diye taptıkları iblise hediyeler ve kurbanlar sunmaktı. Gölün etrafındaki şölen esnasında tahtın yeni varisi çırılçıplak soyulup, yapışkan çirişle kutsal yağlama sonrası üstüne boydan boya bütün vücudunu kaplayana dek altın tozu dökülürdü. Bunun ardından kral ve çıplak halde dört önde gelen reis çeşitli altın eşyalarla ve mücevherlerle bir sala yerleştirildi. Gölün ortasına yaklaşıldıktan sonra saldakiler tarafından kıyıdakilere sessiz olunması için işaret verilirdi ve yanında getirdikleri hediye olarak göle atılırdı. Sonra kralın kendisi suya atlardı ve üstündeki altın tozu diğer mücevherlerle birlikte dibe gömülürdü. Kıyıya tekrar dönerken şarkıcıların ve dansözlerin bağrışmaları yeniden başlardı. Kayıp Şehir Z türkçe 720p " 1541-1545 yıllarında Philipp von Hutten, 1569’da Bogota’dan yola çıkarak Gonzalo Jiménez de Quesada ve 1595’de Sir Walter Raleigh efsanevi ülkeyi bulmak için seferler yürüttüler. 1969 yılında, yörede, anlatılanların doğru olduğunu kanıtlayan altından bir sal bulundu (Eldorado salı). Konkistador (35.38): İspanyolca "Fatih" anlamına gelir. 15. ve 19. yüzyıllar arasında Amerika'nın büyük bölümlerini istila edip İspanyol sömürgesinin egemenliği altına alan İspanyol askerlere, kâşiflere ve maceracılara verilen isimdir. Bu terim yaygın olarak Brezilya'yı keşif ve istila eden Portekizliler için de kullanılmaktadır; fakat Portekizli "Konkistadorlar" "İstilacılar/Müstevliler" için
kullanılan doğru terim Bandeirantes'tir. Konkistadorlar daha sonralarda, özellikle İspanyol olmayan tarihçelerde yerli medeniyetlere uyguladıkları menfi muamelerinden ötürü geniş çapta kötülenmişlerdir.

Ancak, Yeni Dünya'yı istila eden ve Afrika ile Asya gibi diğer bölgeleri sömürgeleştiren diğer Avrupa ülkelerinin tarihleriyle kıyaslanınca, İspanyol kâşiflerin revizyonist tarih tarafından haksızca kötülendiğine dair suçlamalar ileri sürülmüştür. Hiram Bingham: (01.00.21) Hiram Bingham III, ABD'li arkeolog ve senatör. Kayıp Şehir Z torrent indir 1911'de, Peru Andları'nın ulaşılması
neredeyse olanaksız bir kesiminde yer alan Machu Picchu'da antik İnka yerleşimini keşfetmiştir. Machu Picchu: Bugüne kadar çok iyi korunarak gelmiş olan bir İnka antik şehridir. 7 Temmuz 2007 tarihinde Dünyanın Yeni Yedi Harikası'ndan biri olarak seçilmiştir. And Dağları'nın bir dağının zirvesinde, 2.360 m yükseklikte, Urubamba Vadisi üzerinde kurulmuş olup Peru'nun Cusco şehrine 88 km mesafededir. Şehir, İnkalı bir hükümdar olan Pachacutec Yupanqui tarafından 1450 yılları civarında inşa ettirilmiştir. Kayıp Şehir Z indir İspanyol istilacılar 1532 yılında buraları işgal ederken
sık dağlar arasında kalmış bu şehir, istilacılar tarafından fark edilmemiş ve bu sayede zarar görmemiştir. Machu Picchu 200'den fazla merdiven sistemiyle birbirine bağlı olan taş yapıdan oluşur. Şehrin 3000 basamağı bugün hâ?â gayet iyi durumdadır.
Kuruluş amacı ve anlamı bugüne kadar gelmiş olan tartışma konusudur. The Lost City of Z filmi indir Günümüze gelmeyi başarmış bilimsel kanıt içerikli çok fazla ipucu bulunmamasından sadece tahminler yapılabilmektedir. Bu yüzden o zamanlardaki adı bilinemeyen şehir, ismini bugün yakınlarda olan bir dağ zirvesinden almıştır. Şehrin tarım alanı olarak kullanılan teraslardan oluşan bölümleri, Eski Zirve (Quechua dilinde: Machu Picchu) denen dağın eteklerindedir. Şehrin sonunda ise Genç Zirve (Quechua dilinde: Wayna Picchu) yükselir. The Lost City of Z türkçe indir  Concertina: Akordeona benzeyen bir tür çalgı. (01.01.20) Sekstant: Güneş'in, yıldızların açısal yüksekliğini ölçmeye yarayan bir alet. (01.15.27) Klor Gazı: Klor, VIIA grubunda bulunan hafif, keskin kokulu, yeşilimsi sarı renkli, tahriş edici ve zehirleyici bir gazdır.
İlk defa I. Dünya Savaşı'nda Almanya tarafından kimyasal silah olarak kullanılmıştır. The Lost City of Z türkçe dublaj indir Berlin'de açılan bir kimya enstitüsünde üretilmiştir. Klor gazı suyla temas ettiğinde hidroklorik asit ve hipoklorik asit oluşturan bir tepkime gerçekleşir. Bu nedenle göz ve akciğerler gibi vücudun nemli bölgelerini tahriş eder, solunum güçlüğüne, boğazda daralmaya ve akciğer ödemine sebep olur. Litre başına 2,5 miligram klor içeren hava birkaç dakika solunursa ölüme neden olabilir. (01.40.37)

Guaraniler: Güney Amerika'da yaşayan yerli topluluğudur, ayrıca Guaraní dili de bulunmaktadır. Çoğunlukla Paraguay, Uruguay'da, yer yer de Arjantin, Brezilya ile Bolivya'nın bazı bölgelerinde yaşarlar. Guaraniler bölgeye gelen ilk Avrupa'lı yerleşimcilerin karşılaştıkları Güney Amerika uygarlığının bir bölümü olan geniş tupí-guaraní kültür-dil topluluğunun bir parçasını oluştururlar. The Lost City of Z indir
'Jaguar', 'toucan' gibi İngilizce sözcüklerin kökeni Guarani diline dayanır. 1600'lü yılların başında, bölgeye Hıristiyan misyonerlerin gelmesiyle, ABD'deki yerlilerin başlarına gelenlerin benzeri, Guaranilerin de başına gelmiştir. Roland Joffe'nin 1986 yapımı filmi "The Mission", Guaraniler ve onlar üzerine misyonerler ile Portekizliler arasında geçen çekişmeleri konu alır. Filmde geçen olaylar düş ürünü olsa da
geçmişte Avrupa'lıların Guaranilere yaptıkları ile benzeşir.

İmdb Puanı :6.9/10 - 15968
Türü: Aksiyon,Macera ve Biyografi
Süresi: 2 saat 21dk
Vüzyon Tarihi: 21 Nisan 2017
Ülke: ABD
The Lost City of Z indirKayıp Şehir Z hd indir
The Lost City of Z indirKayıp Şehir Z full indir
The Lost City of Z indirKayıp Şehir Z türkçe full indir
The Lost City of Z indirKayıp Şehir Z torrent indirRar Şifresi:www.fulladam.com
Oy Sayısı : 4 Ortalama :5
Türkçe Dublaj - BRRip
Kayıp Şehir Z Türkçe Altyazılı indir
Yazdığınız Yorumlar konuyla ilgili olmalı, Konuyla ilgili aydınlatıcı şeyler yazarsanız herkes sayenizde bilgilenmiş olur.
Ziyaretçi
5 + 2 = ?
avatar
Üye   ciho43850 3 Mayıs 2018 00:41
beklednen film geldi emeğinizesağlık
avatar
Üye   guon 6 Ağustos 2017 15:13
film geldi sonunda teşekkürler..
avatar
Üye   ali_akın 11 Temmuz 2017 17:24
fena değil...çok fazla aksiyon yok..
avatar
Üye   volkus1919 10 Temmuz 2017 12:17
Oyunculuk ve senaryo açısından güzel bir film lakin bir aksiyon değil belgesel niteliğinde.....
avatar
Üye   pULp 9 Temmuz 2017 15:09
beklenen film geldi sonunda teşekkürler..
Forumdan Son Konular
Günümüzde artık filmleri takip etmek bir hayli zorlaştı. Fulladam.com sitemizde film indirmek isteyen dostlar sitemizi takip edip Gönül rahatlığı ile dilediği filmi yüksek hızda indirebilir. Ayrıca Full Programlar indirmek isterseniz Program Bölümümüze göz atmayı kesinlikle ihmal etmeyin. Güncel Filmleri, Yeni Çıkan filmleri, 720p - 1080p hatta 3D formatında sitemizde bulabilir sizler için yüklediğimiz Mail ru gibi alternatif linkleri kullanıp son hızda dosya indirebilirsiniz. Tüm dosyalar tek link olarak hazırlanmıştır.


Online Üye
2
Anlık Ziyaretçi
37
Arama Motoru
2
Şuanda Sitede Olan Üyeler: 
Ziyaretçiler: 
Robotlar: 
Yukarı Aşağı