Haftanın En Çok İndirilenleri
Anketler

Sitemize En çok Ne indirmek için Geliyorsunuz


 

Girişimciliğe İlk Adımlar

  • 18.07.2017, 14:57
  • Blog
  • 1 071
  • 0
Nasıl Girişimci Olunur?

Girişimciliğe İlk Adımlar

Merhabalar. Bu yazımda sizlere nasıl girişimci olunur hakkında bilgiler vereceğim.  İlk olarak Nasıl girişimci olunur? Bu soru üzerinde birkaç öneri ve tavsiye vereceğim. Girişimciliğe ilk adım olarak sizlerin yapacağı birkaç şey var. Bu adımları sizlere teker teker yazmak istiyorum. Bir girişimci özellikle halk ile iç içe olan bir işte çalışır ve o işten kaptıklarına bakar. Mesela bir işe girdiniz ve aldığınız parayı değil aldığınız bilgiyi önemseyeceksiniz. BU olayda toplum mühendisliğine çıkıyor. Toplum mühendisliği çok kolay bir iştir fakat toplumu çözene kolay. Mesela dilenciler toplum mühendisidir, sizin kıyafetinizden, halinizden ve bakışlarınızdan sizi ikna yöntemlerini algılıyor. Hemen sizden bir şeyler koparmak için yalanlar söylüyor.  Bunlar tam bir toplum mühendisidir, peki bunlar nasıl toplum mühendisi oldu. Halk ile içi içe ve her zaman onlarla ilgileniyorlar. Sizinde halk ile iç içe olacak işler tercih etmeniz ve toplumun dilini çözebileceğiniz bir iş bulun.

Girişimciliğe İlk Adımlar
Toplum Mühendisliği Nedir?

Sizlere şöyle bir örnek vereyim. Bir kalem pazarlayacaksınız ve pazarlayacağınız kalemin diğer kalemlerden farkı yok. Siz bunu karşınızdaki kişiye nasıl pazarlarsınız? Bu sorunun cevabını verebildiğiniz zaman işte tam bir toplum mühendisliği olursunuz. Şimdi yorumlara bu adam girişimcilik diyor toplum mühendisliği diyor ne alaka falan diye. Aslında bir girişimci iyi bir toplum mühendisi iyi bir pazarlayıcı ve lider olabilecektir. Bir girişimci yanındaki ekip arkadaşlarını bile yönetirken kendi çıkarlarını düşünecek ve o arkadaşlarını uyuta bilmek için kendi çıkarından paylar verecek, eğlenceler düzenleyecek. Bu konuda en iyi örnek acun Ilıcalı adam ekibini tatile götürüyor, farklı etkinlik veriyor ve maaşlarını fazla veriyor. Bu sayede ekibini kendi istediği kadar bir kısımdan ayırıyor ve ekibi daha çok çalışma isteğine kapılıyor. Liderlik hakkında bunları diyebilirim. Başka örnekler gerek yok bence :D *Toplum Mühendisliği*

Girişimciliğe İlk Adımlar
Nasıl Toplum Mühendisi Olunur?

Üstte de anlattığım gibi bir girişimci bunları yapar. Gerektiği zaman istediği şeyi koparabilecek ve işini iyi bilecek. Şunuda belirteyim, yalancının mumu yatsıya kadar yanar illaki söylediğiniz yalanlar veya yaptığınız şeyler illaki bir gün ortaya çıkacak ve bunlardan hesap ödeyeceksiniz. Bu konuda ise ödün vermemek için de bir önlem almanızı tavsiye ederim. Bu serinin devam etmesini istiyorsanız aşağıda yorumlara devam etsin yazmanız yeterlidir. Okuduğunuz için teşekkür ederim iyi günler..


Oy Sayısı : 1 Ortalama :4
Yazdığınız Yorumlar konuyla ilgili olmalı, Konuyla ilgili aydınlatıcı şeyler yazarsanız herkes sayenizde bilgilenmiş olur.
Ziyaretçi
5 + 2 = ?
Forumdan Son Konular
Günümüzde artık filmleri takip etmek bir hayli zorlaştı. Fulladam.com sitemizde film indirmek isteyen dostlar sitemizi takip edip Gönül rahatlığı ile dilediği filmi yüksek hızda indirebilir. Ayrıca Full Programlar indirmek isterseniz Program Bölümümüze göz atmayı kesinlikle ihmal etmeyin. Güncel Filmleri, Yeni Çıkan filmleri, 720p - 1080p hatta 3D formatında sitemizde bulabilir sizler için yüklediğimiz Mail ru gibi alternatif linkleri kullanıp son hızda dosya indirebilirsiniz. Tüm dosyalar tek link olarak hazırlanmıştır.


Online Üye
6
Anlık Ziyaretçi
34
Arama Motoru
2
Şuanda Sitede Olan Üyeler: 
Ziyaretçiler: 
Robotlar: 
Yukarı Aşağı