Haftanın En Çok İndirilenleri
Anketler

Sitemize En çok Ne indirmek için Geliyorsunuz


 

Oyunlarda Deli Gibi Kasan Bilgisayar

  • 19.11.2017, 15:05
  • Blog
  • 1 518
  • 2
Bilgisayarın Kasmasını Engelleyen Programlar

Oyunlarda Deli Gibi Kasan Bilgisayar

Bilgisayarınızın kasmasını önleyecek bir program olsaydı kullanmaz mıydınız? Bilgisayarınızın arkaplanında onlarca servis hem internetinizi hem de bilgisayarınızın performansını sömürüyor. Bunlar gibi birçok sorun ile karşı karşıya kalan bilgisayarınızın performansını aşan bir yük bindiğinde kasmak kaçınılmaz oluyor. İşte bu yazıda vereceğim 3 programı bilgisayarınızda bulundurursanız, bu sorunlardan kurtulacaksınız. Oyunlarda,bilgisayarınızın genelinde ve arka plandaki uygulamalar açısından büyük bir etki yaratacak hafif ve etkili programları kesinlikle bilgisayarınıza yüklemenizi tavsiye ederim.


1-) CPUCores
CPUCores
Bu program sayesinde işlemcinizi yoran herşeyden kurtulup, sadece oyun veya diğer işleriniz için kullanabilirsiniz. İşlemcinizin gücü düşükse ve eğer kasmanın işlemciden kaynaklandığını düşünüyorsan. Bu program tam size göre. İşlemciden dolayı olan kasmaların çoğunu ortadan kaldıracaktır, oyunlardaki fps düşüklüğünü ve kasmaları bu program sayesinde kolaylıkla atabilirsiniz. Programı indirmek için aşağıdaki "İndir" Yazısına tıklayın.

İNDİR




2-) Malwarebytes Anti-Rootkit


Bilgisayarınıza bulaşan zararlı yazılımlar, kasmalara yol açabilmektedir. Bu tür kasmalar genellikle virüslerin sistem dosyalarına bulaşmaları ve onları zorlamasıdır. Bazen sistem virüsü değilde reklam virüsleri olabilmektedir,onlarda çeşitli reklamlara arkaplanda girip bilgisayarınızı yavaşlatıyor olabilir. Bu tür yazılımlardan kaçınmak gerekir, çünkü bilgisayarınıza kalıcı hasarlar bırakabilmektedir. Sistem ve reklam virüslerini kolaylıkla tespit edern, yükü ağır olmayan ve etkili bir program olan Malwarebytes Anti-Rootkit pğrogramını sizlere tanıttım. İndirmek için aşağıdaki "İndir" yazısına tıklamanız yetmektedir.

İNDİR







3-) Reg Organizer


Her ne kadar kendinize bakım yapıyorsanız, klavye ve mausenizi siliyorsanız. Bİr okadarda bilgisayarınızın ihtiyacı vardır. Onlarda programı kurup, kaldırıyorsunuz ve bu durum sistemde atık dosyalara yol açıyor. Sisteminizdeki boş dosyalar kapladıkları yerden dolayı bilgisayarınızı kastırmak için birebir nedendir. Bilgisayarınızdan silinen herşey kayıt altına alınıyor bildiğiniz gibi, bazen boş boş kayıtlar girebiliyor. Kayıt defterindeki ve diğer boş dosyalarınızı tarayıp silen bir program. Hem hafif hemde kapladığı alan az. Diskinizin dolmasını,sisteminizi zorlayan dosyalar ve kayıtlardan kurtulmak için bu program birebir çözüm. Programı indirmek için aşağıdaki "İndir" yazısına tıklayınız.

İNDİR







Sizlere vermiş olduğum bu 3 program sayesinde bilgisayarınız ilk günki gibi olacaktır. Eğer gene işe yaramadıysa, yeni bir bilgisayar alma vaktini gelmiş demektir. Hala sorun yaşamanızın birçok sebebi vardır, bunlardan birisi donanım diğeri ise bilgisayarınızın kasasının temizliği. Donanımsal olarak ram,işlemci,ekran kartı ve harddisk ön planda. Bunlar dışında kondansatörler ve anakartınız üzerindeki herhangi bir yıpranma sebep olabilir. Diğeri ise kasa temizliği, bunlardan ikisinin de olma ihtimali var, en yakın bilgisayarcıya gidip bilgi almanızı tavsiye ederim. Fakat genel olarak en çok rastlanan sorun, harddisk ,ram ve işlemcidir. Bu donanımsal parçalar herhangi bir sarsılma ile bile bozulabilir, çıplak el ile kasaya dokunmanız ile statik elektrikle bile kısa devre yaptırabileceğiniz bu hassas bilgisayarlara bence nazik ve kibar davranın. Herkese iyi günler diliyorum, içeriğimiz umarım işinize yaramıştır.

Oy Sayısı : 2 Ortalama :4,5
Uyarı : Yazdığınız Yorumlar konuyla ilgili olmalı, Konuyla ilgili aydınlatıcı şeyler yazarsanız herkes sayenizde bilgilenmiş olur.
Ziyaretçi
5 + 2 = ?
avatar
Üye   joker045 8 Eylül 2018 09:40
Programları indirip deneyen ve verim alabilen arkadaşlar var mı
avatar
Üye   unkurabiyesi 15 Nisan 2018 00:23
güzelmiş gerçekten

güzelmişşşşş
avatar
Üye   myself-35 18 Aralık 2017 20:04
umarım işe yarar güzele benziyor
Forumdan Son Konular
Günümüzde artık filmleri takip etmek bir hayli zorlaştı. Fulladam.com sitemizde film indirmek isteyen dostlar sitemizi takip edip Gönül rahatlığı ile dilediği filmi yüksek hızda indirebilir. Ayrıca Full Programlar indirmek isterseniz Program Bölümümüze göz atmayı kesinlikle ihmal etmeyin. Güncel Filmleri, Yeni Çıkan filmleri, 720p - 1080p hatta 3D formatında sitemizde bulabilir sizler için yüklediğimiz Mail ru gibi alternatif linkleri kullanıp son hızda dosya indirebilirsiniz. Tüm dosyalar tek link olarak hazırlanmıştır.


Online Üye
1
Anlık Ziyaretçi
31
Arama Motoru
2
Şuanda Sitede Olan Üyeler: 
Ziyaretçiler: 
Robotlar: 
Yukarı Aşağı