Haftanın En Çok İndirilenleri
Anketler

Sitemize En çok Ne indirmek için Geliyorsunuz


 

Android telefonda ekran videosu çekme

  • 26.12.2017, 19:49
  • Blog
  • 5 116
  • 3
Android En İyi Ekran Videosu Kaydetme Uygulaması

Android telefonda ekran videosu çekmeAndroid telefonlarda ekran videosu çekmek yeni çıkan uygulamalar sayesinde çok kolaylaşma ya başladı. Android akıllı telefon ve tabletlerin izle çeşitli oyunlar ve uygulamalar incelemekteyiz. İncelediğimiz bu oyunları ve uygulamaların videosunu çekmeye ve bir yerlerde paylaşmak için hazırlamaya çalışıyoruz. Bazen akıllı telefonlarımızın gücü video çekmeye yetmemektedir veya denediğimiz uygulamalar kök izni istemektedir. Akıllı telefonlarımız ve tabletleri misin gücünün yetmediğini nasıl anlarız? Aslında bu çok basit bir olaydır, Android telefon veya tabletiniz aynı anda videosunu çekmek istediğiniz bu program veya oyunu çalıştırırken aynı zamanda saniyede 30- 50 veya daha fazla fps değerinde video kaydetmeye çalışır. Saniyede video çekme oranını yani fps oranında düşündükçe videonuzun kalitesi o kadar azalır ve videonuz dönüyormuş gibi gözükür. Eğer siz de ekran kaydetme uygulaması indirip denediyseniz sonuç olarak kasan bir ekran görüntüsü gördüyseniz bu durum mutlaka telefonunuzun veya tabletinizin, kurmuş olduğunuz ekran görüntüsü kaydetme programını desteklemediği anlamına gelir. Bazen ise yüklemiş olduğunuz Android ekran görüntüsü kaydetme uygulamaları kök izni isteyerek çalışmaz veya tam çalışmadığı için videolarınızdan garip görüntüler ortaya çıkabilir. Bu durumu nasıl anlayacağız? diye soracak olursanız bunu anlamak da çok basittir. Android telefon veya tabletinize yüklemiş olduğunuz ekran görüntüsü kaydetme uygulamasını açtığın zaman sizden bir izin ister. İstemiş olduğu izin için gerekli olan uygulama veya dosyalar telefonunuzda yoksa biri bildirim gözükür ve telefonumuzun rootlu olup olmadığını gösterir. Bu durumda telefonunuz rootlu ise uygulama sorunsuz bir şekilde çalışacaktır.Fakat root’suz bir şekilde girdiğiniz ekran görüntüsü çekme programı görüntüyü pembe, çizgili çizgili veya yarım halde çıkartabilir. Bu durumda telefonunuzun rootsuz olduğunu anlarsınız.
Android akıllı telefon veya tabletlerinizde kaydetmek istediğiniz oyun veya uygulamaların bazen tanıtımını çekmek isteriz. Fakat indirdiğimiz onlarca ekran görüntüsü kaydetme programı hiçbir işe yaramamaktadır. Çünkü hepsi kök izni istemekte veya düzgün çalışmamaktadır. Bu yazımızda Android çalışan ekran görüntüsü uygulaması göstereceğiz.Eğer rootsuz ekran görüntüsü kaydetme Işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız hem kullanmış olduğunuz Android telefonu kasmayan hem de düzgün videolar çeken bir programa ihtiyacınız var. Bunu harfiyen ve kesin çalışarak bizlere sunan bir uygulama vardır. liteCam Android adlı uygulama bizlere pratik bir çözüm sunmaktadır.Bilgisayarınız üzerinden çalışan bu yazılım Android cihazınızı bilgisayarınıza USB kablosu aracılığıyla bağladığınızda Android tablet veya telefonunuz üzerindeki görüntüyü video olarak kaydedebiliyor. Ayrıca program ekran görüntüsü almanıza da imkan tanıyor. liteCam Android yazılımı ile cihazınızdan video çekebilmek için cihazınızın en az Android 4.1 işletim sistemine veya daha üst versiyonlarına sahip olması gerekiyor. Program Windows 7 veya daha üst işletim sistemlerine sahip bilgisayarlarda çalışabiliyor. liteCam Android'in diğer sistem gereksinimleri şu şekilde:
  • 1 GB RAM
  • 512 MB video belleğine, DirectX 9 desteğine ve WDDM sürücülerine sahip ekran kartı
  • DirectX 9.0
  • 40 MB boş depolama alanı
  • Ses kartı
  • Android cihazınızı bilgisayarınızda çalıştırabilmek için uyumlu USB sürücü dosyası
Eğer bu seviyede bir bilgiayarınız var ise. Bilgisayarınız ile Android telefonunuzun ekran videosunu kolaylıkla çekebileceksiniz. Çekmiş olduğunuz ekran görüntüsünü dilediğiniz formatta kaydedebilecek ve kullanabileceksiniz.  Program kısacası şöyle kolaylık sağlıyor: Telefonunuzu kablo ile bilgisayara bağlıyorsunuz. Telefonunuzda bulunan birkaç megabaytlık uygulama ile bilgisayara indirdiğiniz karşılığı sayesinde 30-50 fps ekran görüntüsünü çekme olanağı sağlıyor. Tüm işlemleri bilgisayarınızın usb hızı,kullandığınız kablonun hızı ve android telefonunuzun hafızasının yazma hızına bağlı yapmaktadır. Bu şekilde yapması hem telefonunuzun kasmasını  ve ısınmasını önleyecektir hemde sorunsuz android telefonda 1080p ekran görüntüsü kaydetmenize olanak sağlayacaktır.


Oy Sayısı : 2 Ortalama :5
Uyarı : Yazdığınız Yorumlar konuyla ilgili olmalı, Konuyla ilgili aydınlatıcı şeyler yazarsanız herkes sayenizde bilgilenmiş olur.
Ziyaretçi
5 + 2 = ?
avatar
Üye   e_teknolog 27 Temmuz 2018 10:29
Teşekkürler
avatar
Üye   emiral61 23 Nisan 2018 19:40
Sayenizde youtuber olup video çekiyorum.Allah sizden razı olsun
avatar
Üye   Oyun Mağarası 21 Mart 2018 18:48
uygulama güzele benziyor ben de bakayim
avatar
Üye   Ramço51 14 Şubat 2018 20:30
bence güzel ama yeni çıkan programlara sitende yer vermelisin
avatar
Kurucu   GoKay 26 Aralık 2017 20:20
süper bir anlatım ve paylaşım olmuş eline sağlık
Forumdan Son Konular
Günümüzde artık filmleri takip etmek bir hayli zorlaştı. Fulladam.com sitemizde film indirmek isteyen dostlar sitemizi takip edip Gönül rahatlığı ile dilediği filmi yüksek hızda indirebilir. Ayrıca Full Programlar indirmek isterseniz Program Bölümümüze göz atmayı kesinlikle ihmal etmeyin. Güncel Filmleri, Yeni Çıkan filmleri, 720p - 1080p hatta 3D formatında sitemizde bulabilir sizler için yüklediğimiz Mail ru gibi alternatif linkleri kullanıp son hızda dosya indirebilirsiniz. Tüm dosyalar tek link olarak hazırlanmıştır.


Online Üye
2
Anlık Ziyaretçi
33
Arama Motoru
2
Şuanda Sitede Olan Üyeler: 
Ziyaretçiler: 
Robotlar: 
Yukarı Aşağı